پمپ خودمکش ابارا

evm-ebaraCVM-ebara-1lps-ebara-1ebara-3l-series-1ebara-md-1aga-ebara-1

محصولات ابارا

پمپ خودمکش ابارا

فروش ویژه پمپ خودمکش ابارا

شماره واتس آپ جهت تماس 09122130622

دانلود کاتالوگ خودمکش ابارا

دانلود کاتالوگ پمپ خودمکش ابارا

لیست قیمت پمپ خود مکش

مشاهده لیست قیمت پمپ خود مکش ابارا

درباره پمپ خودمکش ابارا

پمپ خودمکش ابارا را می توان همیان پمپهای سانتریفیوژ دانست ولی با این تفاوت که در این دسته از پمپ ها قابلیت مکش خودکار مایع وجود دارد و از همه مهم تر در پمپ خودمکش ابارا مشکل هوا درون پمپ حل شده می باشد.
پمپ خودمکش ابارا مشکل انسداد هوا را با ترکیب آب و هوا و ایجاد یک سیال شبیه آب، برطرف کرده اند. این نوع پمپ می تواند در نهایت هوای اضافی را خارج نموده است. بدین ترتیب آب را به حرکت در می آورند و مانند یک پمپ استاندارد عمل میکنند.

عمل کرد پمپ خود مکش

یک پمپ خود مکش ابارا ، همانند سایر پمپ‌های سانتریفوژ عمل می کند. با این تفاوت که برای آن ، یک مخزن بیرونی طراحی شده است. که این مخزن موجب می‌شود. بخش داخلی یا حلزونی پمپ از آب پر شود و در آن ، حرکت مارپیچی آب ایجاد شود. محفظه ، با مایع پر می‌شود.

در زمان چرخش پروانه در داخل محفظه، در چشمی پروانه ، ناحیه ای با فشار پایین تشکیل می‌شود. به این دلیل که فشار این منطقه پایین‌تر از فشار اتمسفری است، آب با فشار اتمسفری در لوله مکش به سمت بالا رانده می‌شود و موجب می‌شود که هوای موجود در خط مکش به داخل پمپ کشیده شود. پمپ خودمکش ابارا، هوا را با آب در حال چرخش در محفظه مخلوط می‌کند.

هوا، از مایع جدا می‌شود و در نتیجه از محفظه خارج می‌شود. زمانی که کل هوای موجود در خط مکش جابجا شد، پمپ آماده به کار می‌شود و مانند هر پمپ سانتریفوژ دیگری ، جریان مورد نیاز را ایجاد می کند.

پمپ‌ خودمکش ابارا در مقایسه با دیگر پمپ ها کمتر به کار گرفته می شود ؛ زیرا معمولاً از آنها به اندازه ی پمپ‌های سانتریفیوژ استاندارد یا پمپ‌های شناور استفاده نمی‌شود و این پمپ‌ها، از نظر بسیاری از افراد ناشناخته باقی مانده‌اند. در صورتی که این پمپ ها قابلیت بیشتری نسبت به سایر پمپ ها دارند. همچنین افرادی که به درستی درباره نحوه استفاده پمپ‌ها آموزش ندیده‌اند، از این پمپ‌ها به صورت نادرست و یا در مکان نامناسب استفاده می‌کنند.

این نکته اهمیت دارد که بدانید پمپ های خودمکش نمی توانند بدون وجود آب در محفظه، عمل کنند.

نحوه عملکرد پمپ خودمکش ابارا به صورت زیر است:

در هنگام راه اندازی، هوا وارد پمپ خودمکش ابارا می شود و با آب در ایمپلر مخلوط می شود. آب و هوا هر دو با هم توسط عملیات گریز از مرکز به مخزن آب انتقال پیدا می کنند. در این حالت هوا به طور طبیعی تمایل دارد که به سمت بالا برود و آب تمایل دارد که به سمت پایین بیاید.

آب بدون هوا سنگین تر از آب پر از هواست در نتیجه در اثر جاذبه به چمبر برمی گردد. و برای ترکیب شدن با هوا در خط مکش آماده می شود. هنگامی که تمام هوا تخلیه شد و خلاء در خط مکش بوجود آمد، فشار اتمسفری موجب می شود که آب بالا بیاید و به سمت ایمپلر برود و مجددا پمپاژ شود.

سیرکوله شدن آب درون پمپ تا زمانی که پمپ راه اندازی شود و هوا کاملا تخلیه شود، ادامه می یابد و سپس متوقف می شود. دفعه بعد که پمپ شروع به کار کند؛ خودمکش یا self-prime خواهد بود. یعنی قادر خواهد بود که یک بار دیگر آب و هوا را در محفظه مخلوط کند تا یک مایع قابل تخلیه ایجاد شود( تا زمانی که پمپ دوباره کاملا پر شود).

پمپ خود مکش ابارا با پمپ های استانداردی که دارای مخزن آب هستند، متفاوت است. این مخزن می تواند بالای پروانه یا در مقابل پروانه باشد. در هر صورت خاصیت “خودمکش” به قابلیت نگهداری آب بعد از راه اندازی اولیه گفته می شود و با پمپ های معمولی که مخزن آب دارند، متفاوت است.

خودمکش به قابلیتی گفته می شود که در آن پمپ برای بارگیری مجدد و ترکیب آب و هوا برای تبدیل شدن به یک مایع که قابلیت پمپاژ را داشته باشد گفته می شود.

آبیاری-کشاورزی

سوالات متداول درباره پمپ خودمکش ابارا :

آیا می توانم یک پمپ خودمکش ابارا را هر زمان که مایل بودم روشن کنم، حتی اگر داخل آن مایع وجود نداشته باشد و خشک باشد؟

خیر. پمپ خودمکش ابارا برای کار کردن نیاز به آب دارد. شما نمی توانید پمپ را از جعبه دربیاورید و آن را روشن کنید و توقع داشته باشید که پمپ کار کند. اگر فقط هوا درون آن باشد، کار نمیکند. در واقع، شما هیچوقت نباید سعی کنید یک پمپ خودمکش ابارا را بدون آب موجود در محفظه روشن کنید. این خطرناک است و اغلب منجر به آسیب دیدن مکانیکال سیل پمپ می شود.

در کجا می‌توان از پمپ‌ خودمکش ابارا استفاده کرد

در هر کجا که بتوان از پمپ‌های معمولی استفاده کرد، استفاده از پمپ‌های خودمکش نیز با توجه به محدودیت‌های هیدرولیکی مربوط به این نوع پمپ‌ها، امکان‌پذیر است.
می‌توان از این پمپ‌ها، برای پمپاژ آب، سوخت، پساب یا فاضلاب خاکستری، پساب خام، پساب‌های صنعتی و لجن فاضلاب استفاده کرد. مشروط به اینکه از پمپ‌های خودمکش، مطابق با محدودیت‌های هیدرولیکی آنها استفاده شود و متناسب با ویژگی‌های مختص به وظیفه‌ مد نظر ساخته شوند، می‌توان از آنها برای پمپاژ کردن ایمن، مؤثر و مقرون به صرفه‌ محلول‌ها استفاده کرد.

چرا باید از پمپ‌ خودمکش ابارا استفاده کرد

پمپ‌ خودمکش ابارا، در بالای منبع مایعی که باید پمپاژ شود نصب می‌شوند، بنابراین برای نصب این پمپ‌ها، نیاز به پیش زمینه خاصی نیست. به این دلیل که این پمپ‌ها در سطح زمین نصب می‌شوند، دسترسی به آنها و همچنین تعمیر و نگهداری آنها آسان‌تر است.

از آنجا که در صورت استفاده از این پمپ‌ها، نیازی نیست که هیچگونه تجهیزات مکانیکی در چاهک فاضلاب قرار داده شود، در نتیجه نیازی به گشودن درب چاه نمی باشد و همچنین نیازی به استفاده از بالابر یا جرثقیل وجود ندارد. همین موارد، این پمپ‌ها را به گزینه‌های بسیار مطمئن ‌تری برای کاربرها تبدیل می‌کند.

محدودیت‌های پمپ‌ خودمکش ابارا

یکی از محدودیت های پمپ خود مکش ابارا، ارتفاع مکش آنها می باشد. این پمپ های در مقایسه با شناور ها ارتفاع کمتری را می توانند پوشش دهند.

تخلیه-آب-استخر

پمپ خود مکش استخری ابارا

امروزه اکثر پمپ های مربوط به تصفیه و گرمایش استخری به صورتself prime یا خود مکش به بازار عرضه می شوند . استفاده از این پمپ ها جهت هواگیری آسان تر چرخه تصفیه و به خصوص در مواردی که پمپ بالاتر از سطح آب نصب شده است گزینه بسیار مناسبی هستند .

تصورات غلط درمورد استفاده از پمپ‌ خودمکش ابارا

برخی از تصورات غلطی که در مورد استفاده از پمپ‌های خودمکش ابارا وجود دارد، عبارتند از:

  1. باید پمپ‌ خودمکش ابارا پس از یک سیکل ، مجداً با آب هواگیری شوند.
  2. پمپ‌ خودمکش ابارا ناکارآمد هستند : در بیشتر موارد راندمان هیدرولیکی پمپ خود مکش ، به خوبی راندمان هیدرولیکی پمپ‌های سانتریفوژ یا شناور استاندارد نیست. در صورتی که مهندسین بر این مساله واقف نباشند، هرگز از این پمپ‌ها استفاده نمی‌کنند و هزینه‌های زیادی نیز برای تهیه زیرساخت‌ها و تعمیر و نگهداری این پمپ‌ها به مالکین تحمیل می‌شود. اما در صورتی که مهندسین و مالکین، بر کارآمدی این پمپ‌ها واقف باشند، می‌توانند با انتخاب پمپ هیدرولیکی مناسب، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.
  3. پمپ‌ خود مکش ابارا، بسیار گران می باشد : این مساله که پمپ‌های خودمکش، گران قیمت‌تر از پمپ‌های سانتریفوژ استاندارد هستند، صحت دارد. دلیل این گرانی، استفاده از مواد بیشتر در این پمپ‌ها (به دلیل نیاز به وجود محفظه بیرونی) و وجود اجزا و ماشین کاری بیشتر در این پمپ‌ها است. این مساله باید در برابر مزیت‌هایی از جمله صرفه‌جویی در هزینه‌های سرمایه‌ اصلی، آسان بودن دسترسی و سهولت تعمیر و نگهداری یک پمپ خودمکش ابارا، بررسی شود.

عیب‌یابی پمپ‌های خودمکش

در صورتی که همه ابزارهای لازم برای عیب‌یابی پمپ‌ خودمکش ابارا در دسترس قرار داشته باشد، عیب‌یابی و تعمیر این پمپ‌ها کار آسانی می باشد. برای بررسی یک پمپ خاص، وجود مجموعه ای از وسایل اندازه گیری دقیق و کرو منحنی عملکردی سازنده پمپ ضروری است. معمولاً مشکلات مربوط به پمپ، به وجود مشکل در سیستم باز می‌گردد.

وقتی ابزار اندازه گیری نشان می‌دهد که دهش به میزان زیاد و بیش از حد انجام می‌شود، این مورد، به معنی وجود انسداد در خط دهش است.

وقتی ابزار اندازه گیری نشان می‌دهد که مقدار مکش بالاست، این مورد نیز به معنی وجود انسداد در خط مکش است.

وقتی ابزار اندازه گیری نشان می‌دهد که مقدار مکش پایین است یا اصلاً مکشی وجود ندارد، این امر، به معنی وجود نشتی در مکش است.

وقتی ابزار اندازه گیری نشان می‌دهد که مکش سیستم دچار نوسان شده است، این مورد به معنی وجود ورتکس یا نوع دیگری از حباب هوا در سیستم است.

مشاهده عددی پایین در گیج‌های بخش مکش و دهش ، به معنی وجود مشکل در پمپ است .

برخی مشکلات رایج که باید عیب‌یابی شوند:

  • در صورتی که سیستم با سر و صدای اضافه کار کند.
  • در صورتی که پمپ هواگیری نمیشود یا هواگیری آن به کندی انجام شود.
  • در صورتی که پمپ کار نکند و یا دبی جریان مشخص شده را تامین نکند.
  • در صورتی که پمپ دائما دچار انسداد و گرفتگی شود.

عملکرد پر سر و صدای پمپ خودمکش ابارا

اولین چیزی که در هنگام مواجهه با پمپ پر سر و صدا باید مشخص شود، این است که این سر و صدا، مکانیکی است یا هیدرولیکی. برای مشخص کردن این موضوع، مایع موجود در محفظه پمپ را تخلیه کرده و پمپ را برای مدت زمان کوتاهی به کار بیندازید. اگر هنوز سر و صدای پمپ زیاد بود، به احتمال زیاد مشکل مکانیکی است.
در این صورت، باید چک کنید که آیا اجزای پمپ سست و لق شده و یا این سر و صدای زیاد، ناشی از یاتاقان است (هم پمپ و هم الکتروموتور) .
در صورتیکه سر و صدا برطرف نشد، مشکل به مسائل هیدرولیکی باز می‌گردد. ممکن است این مشکل ناشی از کاویتاسیون یا ورتکس باشد.

هواگیری پمپ استخر (پمپ استخری خود مکش )

اگر پمپ هواگیری نمی شود یا هواگیری آن کُند است، احتمالاً در بخش مکش، نشتی وجود دارد. این مورد را با کشیدن سلفون در اطراف هر اتصال بررسی کنید. جایی که سلفون به داخل مکیده می‌شود، نیاز به تعمیر دارد.
در صورت عدم وجود نشتی و وجود مشکل ذکر شده، احتمالاً یا خط لوله مکش خیلی بلند و طولانی است و یا قطر آن خیلی زیاد است. می‌توان این مشکلات را با افزایش سرعت پمپ، کاهش قطر لوله یا ساخت یکP trap برطرف نمود.

در صورتی که پمپ خودمکش ابارا به خوبی کار نکند یا جریان مطلوب را انتقال ندهد، باید ابزارهای سنجش را چک کرد. مشاهده عدد بالا در مکش به معنی وجود انسداد کامل یا گرفتگی جزئی در خط مکش است. مشاهده عدد بالا در خط دهش، به معنی مسدود بودن یا انسداد جزئی خط دهش است. در صورتی که هر دو عدد مشاهده شده در ابزار اندازه گیری مقادیر پایینی باشند، ممکن است پمپ نیاز به رفع نقص کلی داشته باشد و یا ممکن است پروانه‌ی پمپ دچار انسداد کامل یا جزئی شده باشد.

انسداد پمپ خودمکش ابارا

در صورتی که پمپ خودمکش ابارا دائما دچار انسداد شود، باید منحنی عملکرد پمپ مورد بررسی قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که پمپ، مطابق با منحنی عملکرد مربوطه کار می‌کند. اگر عملکرد پمپ در مقایسه با منحنی عملکرد سازنده، به میزان زیادی فاصله داشته باشد، ممکن است سرعت لازم برای اجتناب از ایجاد انسداد در پمپ وجود نداشته باشد.

در این صورت سرعت پمپ را افزایش دهید. اگر پمپ درنقطه عملکرد بهینه خود کار می‌کند ولی این مشکل هنوز وجود دارد، ممکن است این پمپ برای این کاربرد مناسب نباشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به ایران ابارا می باشد - طراحی و بهینه سازی توسط عماد معصومی | 09126789434
Call Now Button