بوستر پمپ ابارا

evm-ebaraCVM-ebara-1lps-ebara-1ebara-3l-series-1ebara-md-1aga-ebara-1

محصولات ابارا

بوستر پمپ ابارا

فروش ویژه بوستر پمپ ابارا

شماره واتس آپ جهت تماس 09122130622

دانلود کاتالوگ بوستر پمپ ابارا

دانلود کاتالوگ بوستر پمپ ابارا

لیست قیمت بوستر پمپ ابارا

مشاهده لیست قیمت بوستر پمپ ابارا

بوستر پمپ ابارا

بوستر پمپ ابارا معمولا از چند نوع پمپ افقی و یا عمودی سانتریفیوژ یک طبقه و یا چند طبقه (فشار قوی) طراحی و تولید می شوند. هر یک از بوستر پمپ ابارا در نوع خودشان قادر به تامین آب در ارتفاع بسیار بالایی هستند. با توجه به افزایش ساختمان ها و برج های بلند و مجتمع های مسکونی بزرگ در شهرهای کوچک و بزرگ باعث شده است.

مشکل کم بودن فشار آب پمپاژ شده به طبقات بالا وجود داشته باشد. این مورد را باید در نظر داشت که میزان مصرف آب دائما در حال تغییر است و هیچگونه الگوی خاصی برای مصرف وجود ندارد. از این رو انواع مختلفی از بوستر پمپ ابارا وارد بازار شده است. هر یک از بوستر پمپ های آب رسانی با هدف افزایش فشار آب ، تولید و ساخته می شوند و در موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی بوستر به مفهوم تقویت کننده می باشد و از بوستر پمپ ابارا جهت تامین میزان آب مصرفی و فشار مورد نیاز برای سیستم آبرسانی یا آتش نشانی خصوصا در ساختمان های بلند ، سیستم های صنعتی ، کشاورزی ،استخر و غیره استفاده می شود. به عبارتی دیگر می توان گفت بوستر پمپ ابارا به یک یا مجموعه از چند الکترو پمپ گفته می شود که به صورت موازی توسط لوله کشی های مورد نیاز به همراه یک سری تجهیزات مربوطه بر روی شاسی مناسب به یکدیگر متصل می شوند.

وظیفه بوستر پمپ ابارا

وظیفه اصلی بوستر پمپ ابارا ثابت نگه داشتن فشار آب مورد نیاز شبکه مصرف با توجه به الگوی متغیر مصرف می باشد. اگر در شبکه مصرف آب وجود نداشته باشد بوستر پمپ ها نیز خاموش می باشند. و در صورت نیاز به مصرف اولین پمپ از بوستر پمپ ابارا روشن و اگر نیاز مورد نظر برطرف نشود پمپ بعدی نیز روشن می شود و عکس این عمل نیز هنگام خاموش و یا کاهش مصرف ایجاد می شود.

کاربرد-بوستر-پمپ

کاربرد بوستر پمپ آبرسانی ابارا

 • بیشترین کاربرد بوستر پمپ ابارا در آبرسانی و تنظیم فشار آب در ساختمان های مختلف مانند برج ها، بیمارستان ها، مدارس، سالن های تفریحی ورزشی، مجتمع های مسکونی و آپارتمانی و غیره
 • تامین سیستم اطفاء حریق
 • جهت مصارف کشاورزی و آبیاری
 • همچنین در تامین آب صنعتی کارخانجات و صنایع

مزایای بوستر پمپ ابارا

 1. بوستر پمپ ابارا محدوده وسیعی را پوشش می دهند و می توانند حجم یا ارتفاع مورد نیاز را برآورده کنند.
 2. بوستر پمپ ابارا دارای انواع متفاوتی می باشد.
 3. استهلاک و مصرف انرژی را به حداقل می رساند.
 4. حمل بوستر پمپ ابارا به آسانی انجام می شود زیرا اجزای بوستر پمپ آبرسانی قابل جدا شدن هستند و به راحتی مجدد در جای خود نصب می شوند.
 5. کارکرد یک بوستر پمپ ابارا را با یک پمپ رزرو می توان تضمین کرد و در صورتی که یکی از پمپ های بوستر پمپ آبرسانی خراب شود پمپ رزرو وارد مدار می شود.
 6. برترین مزیت بوستر پمپ ابارا این است که دارای قابلیت سرویس هنگام کار کردن را دارا می باشند.

انواع بوستر پمپ ابارا

بوستر پمپ آبرسانی از نظر تعداد پمپ به یک یا چند پمپ طبقه بندی می گردند.

بوستر پمپ آبرسانی تک پمپ

بوستر پمپ ابارا تک پمپ جهت مصارف آب بهداشتی کم و متوسط در صنعت کاربرد دارند. این بوستر پمپ آبرسانی کاملا یکپارچه بوده و برای شروع کافی است که کلکتور ورودی آن را به منبع تغذیه آب و کلکتور خروجی آن را به شبکه مصرف اتصال دهید و برق مورد نیاز تابلوی کنترل و فرمان آن را نیز تامین کنید.

بوستر پمپ ابارا دو یا چند پمپِ

بوست پمپ آبرسانی ابارا دو یا چند پمپِ با دور ثابت به دو گروه الکترو پمپ پیشرو و بدون الکتروپمپ پیشرو تقسیم کرد.

بوستر پمپ ابارا با الکترو پمپ پیشرو

این بوستر پمپ ابارا از یک الکترو پمپ پیشرو (جاکی پمپ) و یک یا چند الکترو پمپ اصلی تشکیل می شوند که گنجایش و ظرفیت الکترو پمپ پیشرو کمتر از الکترو پمپ اصلی است ولی فشار آن با فشار الکترو پمپ های اصلی برابر است و برترین ویژگی پمپ پیشرو می باشد.

بوستر پمپ ابارا بدون الکترو پمپ پیشرو

همان طور که اسمش مشخص است این بوستر پمپ آبرسانی از دو یا چند الکترو پمپ اصلی با مشخصات یکسان بدون استفاده از الکترو پمپ پیشرو ساخته می شوند.

مولفه های بوستر پمپ ابارا

اصولاً بوستر پمپ ابارا را بر اساس حداکثر مصرف آب و حداقل فشار آب طراحی و تولید می کنند و نوسانات ساعتی مصرف آب نیز یکی از عوامل مهم و تاثر گذار در تعیین مشخصات بوستر پمپ آبرسانی می باشد.

اجزای اصلی بوستر پمپ ابارا

اجزای اصلی بوستر پمپ آبرسانی شامل تعدادی مشخص از الکترو پمپ ها ، بخش مکش، بخش دهش ، شاسی اصلی و سایر اجزا می شود و عملکرد بوستر پمپ آبرسانی توسط تابلوی کنترل و فرمان ، منبع دیافراگمی و پرشر سوئیچ ها کنترل می شود.

انواع-بوستر-پمپ

انواع بوستر پمپ ابارا بر اساس کارکرد

 • بوستر پمپ دور متغیر
 • بوستر پمپ دور ثابت

بوستر پمپ دور متغییر چیست؟

بوستر پمپ ابارا دور متغیر از الکترو پمپ‌هایی که به اینورتر مجهز هستند ساخته می‌شوند. الکترو پمپ‌هایی به کاربرده شده در پمپ دور متغیر دارای سرعت گردش متغیر هستند که از صفر تا سرعت نامی آنها قابل تغیر است، به این صورت که با تغیر گردش الکترو پمپ، منحنی فشار و دبی پمپ نیز تغییر کرده طوری که با سرعت‌های گردش مختلف در یک فشار ثابت، می‌توان دبی‌های مختلفی را در خروجی پمپ داشته باشیم.

در بوستر پمپ ابارا دور متغیر الکتروپمپ ها بیکباره خاموش و روشن می‌شوند. شروع کار پمپ دور متغیر با شروع گردش اولین الکتروپمپ اصلی و افزایش تدریجی سرعت گردش آن برای تأمین دبی آب مورد نیاز مصرف صورت می‌گیرد. و با افزایش تدریجی مصرف آب سرعت گردش الکتروپمپ به همان نسبت. همزمان با افزایش فرکانس برق خروجی از اینورتر و برق ورودی به الکتروپمپ افزایش می‌یابد. تا آنجا که فرکانس برق خروجی از اینورتر به فرکانس برق شهر برسد.

در این زمان سرعت گردش الکتروپمپ و آبدهی آن در فشار مورد نظر به حداکثر رسیده است و از این لحظه به بعد الکتروپمپ با همان سرعت گردش حداکثر برق شهری کار خواهد کرد. و اینورتر در دومین مدار الکتروپمپ اصل قرار می‌گیرد. و فرکانس آن به آرامی از صفر به حدی افزایش می‌یابد. که اضافه مصرف آب را نسبت به حداکثر آبدهی یک الکتروپمپ تأمین نماید. به این ترتیب تا آخرین الکتروپمپ ادامه پیدا می‌کند. روشن و خاموش شدن الکتروپمپ ها کاملاً نرم و تغییرات سرعت گردش آنها به تدریج و با تغییرات دبی مصرف آب صورت می‌گیرد. تغییر تدریجی سرعت گردش الکتروپمپ باعث ثابت بودن کامل فشار آب می‌شود که این مشخصه اصلی پمپ دور متغییر است.

ویژگی های اختصاصی بوستر پمپ دور متغیر ابارا

 1. فشارآب در هر زمان و در هر نقطه از ساختمان ثابت است و یکنواختی فشار باعث رضایت بیشتر مصرف کنده می گردد.
 2. به دلیل روشن شدن آرام و حذف شدن شدت جریان راه اندازی پمپ ها هزینه برق مصرفی کاهش می یابد.
 3. کنترل فشار از طریق سنسورهایی کم فشار و پر فشار
 4. دارای سیستم های حفاظتی ای ایندور و موتور نظیر محافظت در مقابل اتصال کوتاه افزایش شدت جریان عبوری و دو فاز شدن
 5. کلیه قطعات و لوازم به کار رفته در بویتر نظیر کنتاکتور بی متال اینوتر کلیه شیر الات و غیره از مرغوب ترین مارک های اصلی که مورد تایید شرکت ابارا می باشد انتخاب می گردند.
 6. تمام مجموعه بوستر به همراه پمپ ها دارای گارانتی شرکت ابارا ایران به مدت 18 ماه و حداقل 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.
 7. افزایش یا کاهش دور موتور متناسب با تغییرات مصرف صورت می گیرد و به هیچگونه تغییرات فشار ناشی از روشن شدن آنی الکتروپمپ ها استهلاک کوپلینگ ها و سایر قسمت های متحرک پمپ کاهش یافته و عمر مفید آن افزایش می یابد.
 8. روشن یا خاموش شدن پمپ ها از حالت سکون تا دور مورد نیاز ، به تدریج صورت می گیرد.
 9. به دلیل تغییر تدریجی دور الکتروموتور نیازی به استفاده از کنتاکتورهای کمکی و تایمر جهت راه اندازی ستاره مثلث الکترو موتورهای با قدرت 25 اسب و بیشتر نیست.
 10. با کاهش استهلاک بوستر پمپ ابارا هزینه نگهداری آن به نحوه چشمگیری کاهش می یابد.
 11. به لحاظ تنظیم دائمی دور الکتروپمپ ها جهت تامین مصارف لحظه ای آب در فشار ثابت نیازی به استفاده از منابع دیاگرامی نمی باشد. با حذف منابع دیاگرامی ضمن صرفه جویی در قیمت پمپ فضای کمتری از موتورخانه یا پمپ خانه را اشغال می کند و موجب افزایش فضای مذکور به سایر مصارف مورد نیاز می شود.
 12. دارای قابلیت راه اندازی و توقف نرم جهت همه پمپ ها
 13. برنامه ریزی دربه طوری که در مواقع اضطراری که مصرف ناگهانی به حداقل یا صفر برسد سیستم را تنظیم می کند.
 14. برنامه ریزی برای کار نوبتی پمپ ها ی بوستر جهت تعمیر تاثیری در برنامه کنترل و عملکرد سار پمپ های بوستر نمیگذارد.
 15. دارای سیستم عیب یاب اتوماتیک پیش بینی شده در برد کنترل تابلو برق می باشند

اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ دور متغیر

قابل ذکر است که توضیح یک سری از اجزای بوسترها در پمپ دور متغیر و پمپ دور ثابت به صورت مشترک وجود و تنها در چند قطعه مجزا می شوند. اما به طور کلی اجزای پمپ دور متغیر به صورت زیر می باشد.

اجزای اصلی بوستر پمپ ابارا دور متغیر عبارت است از:
 • مجموعه الکتروپمپ ها
 • شاسی اصلی
 • بخش مکش
 • بخش دهش
 • تابلوی کنترل و فرمان دور متغیر
 • پرشر ترانسمیتر

بوستر پمپ ابارا دور ثابت چیست؟

بوستر پمپ دور ثابت ابارا تشکیل شده از الکترو پمپ‌های که دارای سرعت چرخش ثابت هستند. به بوستر پمپ‌ ابارا در واقع یک دستگاه مرتبط و یکپارچه از چندین الکترو پمپ است که به صورت موازی به یکدیگر وصل شده‌اند.
به نحوی که توانایی ایجاد دبی و هد مورد نیاز با کمترین انرژی و بالاترین راندمان را دارا باشند تا آب مصرفی و فشار وارد شده بر سیستم را تأمین نمایند. وظیفه اصلی بوستر پمپ دور ثابت نگه داشتن فشار سیستم بالاتر از یک مقدار حداقل در دبی مورد نیاز سیستم می‌باشد.

بوستر پمپ ابارا دور ثابت با توجه به الگوی مصرف به مدار وارد یا خارج می‌شوند. هر بوستر پمپ دور ثابت از یک یا چند الکتروپمپ اصلی تشکیل می‌شود. بدین ترتیب می‌توانند از الکترو پمپ‌های جاکی (یا به عبارتی پیشرو) باشند. قابل ذکر است که بگوییم بوستر پمپ دور ثابت می‌تواند. از الکتروپمپ های رزرو یا ذخیره نیز استفاده کنند. امروزه بوستر پمپ‌های دور ثابت بیشتر به جهت استفاده در سیستم‌های آتش نشانی تولید می‌شود.

عملکرد بوستر پمپ ابارا دور ثابت

زمانی که مصرف آب شروع می‌شود فشار آب در شبکه افت می‌کند و برای جبران افت فشار آب اولین الکترو پمپ شروع به کار می‌کند.

اگر اولین الکتروپمپ قادر به تأمین حداقل فشار مورد نیاز نباشد الکتروپمپ های دیگر به ترتیب شروع به کار می‌کند تا افت فشار آب مورد نیاز ثابت نگه داشته شود و زمانی که فشار آب کم یا متوقف شود الکتروپمپ ها به ترتیب از مدار خارج می‌شوند.

در بوستر پمپ ابارا دور ثابت جدید، برای فرمان دادن جهت خاموش و روشن کردن الکتروپمپ ها و برای کنترل فشار فقط از دو پرشر سوییچ استفاده می‌شود. یک پرشر سوییچ وظیفه حداکثر فشار و دیگری وظیفه حداقل فشار را تنظیم می‌کند. به این صورت که با بسته شدن مدار هر یک از پرشر سوییچ سیگنال رسیدن فشار آب به حداکثر یا حداقل به تابلوی برق بوستر پمپ ابارا می‌رساند و تابلوی فرمابن بسته به حداقل یا حداکثر بودن فشار فرامین لازم جهت خاموش و روشن شدن را صادر می‌کند.

عملکرد بوستر پمپ‌های دور ثابت توسط تابلوی برق، منبع تحت فشار دیافراگمی و پرشر سوئیچ‌های حداقل و حداکثر فشار کنترل می‌شود. فشار خروجی بوستر پمپ توسط دو پرشرسوییچ حداقل و حداکثر حس می‌شود و پروسسور موجود در تابلوی برق بر این اساس فرامین مناسب به الکتروپمپ های بوستر پمپ را صادر می‌نماید.
این در حالی است که در بوستر پمپ ابارا دور ثابت قدیمی به ازای هر یک از الکتروپمپ ها یک پرشر سوییچ استفاده می شد. به این صورت که بر روی هر بوستر پمپ یک پرشر سوییچ نصب می شد تا امکان فرمان نوبتی روشن و خاموش شدن الکترو پمپ ها بر اساس نیاز موجود در شبکه فراهم کند. با این روش بوستر پمپ دور ثابت ابارا قابلیت تنظیم پرشر سوییچ مربوطه به هر الکتروپمپ براساس اختلاف فشار 0.5 بار با پرشر سوییچ مربوط به الکتروپمپ قبلی امکان کنترل دبی و فشار مدار بوستر پمپ در شرایط بهینه فراهم می آورد.

در بوستر پمپ های دور ثابت پیشرفته، برای عملکرد بسیار دقیق بوستر پمپ، بجای استفاده از پرشر سوئیچ ها از تنها از یک عدد پرشر ترانسمیتر به همراه کنترلر استفاده می شود.

در بوستر پمپ ابارا دور ثابت از یک منبع تحت فشار با ظرفیت مشخص استفاده می شود. این منبع ها از نوع دیافراگمی هستند. ظرفیت مفید منبع دیافراگمی برای 15 بار خاموش شدن هر یک از الکتروپمپ های بوستر پمپ از حاصل تقسیم ظرفیت یک پمپ برحسب لیتر در دقیقه به تعداد الکتروپمپ های بوستر پمپ بدست می آید.
راندمان منبع دیافراگمی معمولا 33 درصد است لذا حجم منبع دیافراگمی 3 برابر حجم واقعی آن خواهد بود. زمانی که چند الکتروپمپ باهم روشن می‌شوند علاوه به را تأمین آب مورد نیاز مصرف کننده، مقدار آب اضافی در منبع دیافراگمی ذخیره شده و باعث افزایش تدریجی فشار آب سیستم و رسیدن به فشار پرشر سوئیچ حداکثر می‌شود و به این وسیله دستور خاموش شدن الکترو پمپ‌ها روشن توسط تابلو برق بوستر پمپ صادر می‌گردد البته ممکن است تابلو برق دستور خاموش شدن بعضی از الکتروپمپ ها را بدهد تا فشار از مقدار حداکثر کاهش یابد. در این حالت آب مصرفی از منبع دیافراگمی مصرف می‌شود تا فشار پرشر سوییچ به حداقل برسد.

اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ ابارا دور ثابت

بوستر پمپ ابارا دور ثابت در اجزای مانند بخش مکش و بخش دهش ، شاسی اصلی ، الکترو پمپ ها با بوستر پمپ های درو متغیر مشترک می باشند.

اجزای اصلی بوستر پمپ ابارا دور ثابت عبارت است از:

 • مجموعه الکتروپمپ ها
 • شاسی اصلی
 • بخش مکش
 • بخش دهش
 • تابلوی کنترل و فرمان دور ثابت
 • منبع دیافراگمی
 • پرشر سوئیچ حداقل و حداکثر فشار

مزایای بوستر پمپ ابارا دور ثابت

مهم‌ترین مزایای بوستر پمپ ابارا دور ثابت کاهش توان مصرفی است به این صورت که اگر دبی مصرفی از دبی پمپ اول بیشتر باشد پمپ دوم وارد مدار شده و میزان حداکثر دبی مصرفی را تنظیم می‌کند.

دیگر مزایای بوستر پمپ دور ثابت کنترل سرعت است. تنظیم سرعت بوستر پمپ‌ها دور ثابت تحت کنترل مقدار سوئیچ فشار هستند و کمی ارزانتر از مدل‌های معادل سرعت متغیر هستند. برای کنترل دور سرعت از اینورتر استفاده می‌شود که با تغییر فرکانس دور پمپ را نیز تغییر می‌دهد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به ایران ابارا می باشد - طراحی و بهینه سازی توسط عماد معصومی | 09126789434
Call Now Button